BYG22DHE3/TR3
※画像は参考です。
詳細は製品仕様をご覧ください。
ドキュメント
リンク先
製品スペック
| Average Rectified Current | 2 A |
| Case/Package | SMA |
| China RoHS | Non-Compliant |
| Contact Plating | Tin |
| Diode Type | Avalanche |
| Element Configuration | Single |
| Forward Current | 2 A |
| Forward Voltage | 1 V |
| Introduction Date | 2006-07-24 |
| Lifecycle Status | Obsolete (Last Updated: 10 months ago) |
| Max Forward Surge Current (Ifsm) | 35 A |
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Max Output Current | 2 A |
| Max Repetitive Reverse Voltage (Vrrm) | 200 V |
| Max Reverse Voltage (DC) | 200 V |
| Max Surge Current | 35 A |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Mount | Surface Mount |
| Number of Elements | 1 |
| Number of Terminals | 2 |
| Peak Non-Repetitive Surge Current | 35 A |
| Peak Reverse Current | 1 µA |
| REACH SVHC | No |
| Recovery Time | 25 ns |
| Reverse Recovery Time | 25 ns |
| Reverse Standoff Voltage | 200 V |
| Reverse Voltage | 200 V |
・商品説明の情報は、製品の概要を確認する目的で便宜的に提供しています。
・該当する正式情報は、メーカー発行のデータシート等をご参照ください。
在庫数: 6,193
出荷予定日:2026/06/16 当社出荷予定
16:00 までのオーダーで2026/06/16 当社出荷予定
MOQ:521
SPQ:1
| 購入数量 | 単価(JPY) |
|---|---|
| 521 - 2,083 | ¥ 22.21 |
| 2,084 - | ¥ 17.14 |




