BM28B0.6-24DP/2-0.35V(51)
※画像は参考です。
詳細は製品仕様をご覧ください。
ドキュメント
リンク先
製品スペック
| Color | Black |
| Connector Type | Header |
| Contact Material | Gold, Nickel |
| Contact Pitch | 350 µm |
| Contact Plating | Gold |
| Contact Resistance | 70 mΩ |
| Contact Voltage Rating (AC) | 30 V |
| Contact Voltage Rating (DC) | 30 V |
| Current Rating | 300 mA |
| Dielectric Material | Liquid Crystal Polymer |
| Gender | Male |
| Height | 465 µm |
| Housing Color | Black |
| Insulation Resistance | 1 GΩ |
| Introduction Date | 2017-11-20 |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 1 month ago) |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Number of Contacts | 24 |
| Number of Positions | 24 |
| Number of Rows | 2 |
| Orientation | Straight |
| Pitch | 350 µm |
| Plating Thickness | 50.8 nm |
| REACH SVHC | Yes |
| Row Spacing | 1.185 mm |
| Terminal Pitch | 350 µm |
| Voltage Rating | 30 V |
| Width | 1.5 mm |
・商品説明の情報は、製品の概要を確認する目的で便宜的に提供しています。
・該当する正式情報は、メーカー発行のデータシート等をご参照ください。
在庫数: 5,000
出荷予定日:2026/06/10 当社出荷予定
17:00 までのオーダーで2026/06/10 当社出荷予定
MOQ:2,500
SPQ:1
| 購入数量 | 単価(JPY) |
|---|---|
| 2,500 - 24,999 | ¥ 29.23 |
| 25,000 - 124,999 | ¥ 29.05 |
| 125,000 - 249,999 | ¥ 28.96 |
| 250,000 - 1,249,999 | ¥ 28.91 |
| 1,250,000 - | ¥ 28.88 |




