BFR460L3E6327
※画像は参考です。
詳細は製品仕様をご覧ください。
ドキュメント
リンク先
製品スペック
| China RoHS | Compliant |
| Collector Base Voltage (VCBO) | 15 V |
| Collector Emitter Voltage (VCEO) | 4.5 V |
| Contact Plating | Gold |
| Current Rating | 50 mA |
| Halogen Free | Halogen Free |
| hFE Min | 90 |
| Introduction Date | 2003-05-14 |
| Lead Free | Lead Free |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 3 months ago) |
| Max Collector Current | 50 mA |
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Max Power Dissipation | 200 mW |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Mount | Surface Mount |
| Noise Figure | 1.1 dB |
| Number of Elements | 1 |
| Number of Pins | 3 |
| Number of Terminals | 3 |
| Package Quantity | 15000 |
| Packaging | Tape & Reel |
| Polarity | NPN |
| Power Gain | 16 dB |
| REACH SVHC | Yes |
| Transition Frequency | 22 GHz |
| Voltage Rating (DC) | 4.5 V |
・商品説明の情報は、製品の概要を確認する目的で便宜的に提供しています。
・該当する正式情報は、メーカー発行のデータシート等をご参照ください。
在庫数: 190
出荷予定日:2026/06/15 当社出荷予定
16:00 までのオーダーで2026/06/15 当社出荷予定
MOQ:190
SPQ:1
| 購入数量 | 単価(JPY) |
|---|---|
| 190 - 1,899 | ¥ 77.61 |
| 1,900 - 9,499 | ¥ 75.89 |
| 9,500 - 18,999 | ¥ 74.7 |
| 19,000 - 94,999 | ¥ 73.81 |
| 95,000 - 189,999 | ¥ 73.39 |
| 190,000 - 379,999 | ¥ 73.1 |
| 380,000 - 759,999 | ¥ 73.01 |
| 760,000 - | ¥ 72.93 |





