BFP405H6327XTSA1
※画像は参考です。
詳細は製品仕様をご覧ください。
ドキュメント
リンク先
製品スペック
| Case/Package | SOT-343 |
| Collector Base Voltage (VCBO) | 15 V |
| Collector Emitter Breakdown Voltage | 5 V |
| Collector Emitter Voltage (VCEO) | 4.5 V |
| Emitter Base Voltage (VEBO) | 1.5 V |
| Frequency | 25 GHz |
| Gain | 23 dB |
| Halogen Free | Halogen Free |
| Height | 1 mm |
| hFE Min | 60 |
| Lead Free | Lead Free |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 4 years ago) |
| Max Breakdown Voltage | 5 V |
| Max Collector Current | 12 mA |
| Max Junction Temperature (Tj) | 150 °C |
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Max Power Dissipation | 55 mW |
| Min Operating Temperature | -65 °C |
| Mount | Surface Mount |
| Noise Figure | 1.25 dB |
| Number of Elements | 1 |
| Number of Pins | 4 |
| Package Quantity | 3000 |
| Packaging | Tape & Reel |
| Polarity | NPN |
| Power Dissipation | 75 mW |
| Power Gain | 23 dB |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No |
| Termination | SMD/SMT |
| Test Frequency | 1.8 GHz |
| Transition Frequency | 25 GHz |
・商品説明の情報は、製品の概要を確認する目的で便宜的に提供しています。
・該当する正式情報は、メーカー発行のデータシート等をご参照ください。
在庫数: 5,000
出荷予定日:2026/06/10 当社出荷予定
17:00 までのオーダーで2026/06/10 当社出荷予定
MOQ:2,500
SPQ:1
| 購入数量 | 単価(JPY) |
|---|---|
| 2,500 - 24,999 | ¥ 123.19 |
| 25,000 - 124,999 | ¥ 123.01 |
| 125,000 - | ¥ 122.87 |




