BFP181E7764HTSA1
ドキュメント
リンク先
製品スペック
| Case/Package | SOT |
| China RoHS | Compliant |
| Collector Base Voltage (VCBO) | 20 V |
| Collector Emitter Voltage (VCEO) | 12 V |
| Contact Plating | Tin |
| Current Rating | 20 mA |
| Emitter Base Voltage (VEBO) | 2 V |
| Frequency | 8 GHz |
| Halogen Free | Not Halogen Free |
| hFE Min | 50 |
| Introduction Date | 2013-06-24 |
| Lead Free | Lead Free |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 3 months ago) |
| Max Collector Current | 20 mA |
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Max Power Dissipation | 175 mW |
| Min Operating Temperature | -65 °C |
| Mount | Surface Mount |
| Noise Figure | 0.9 dB |
| Number of Elements | 1 |
| Number of Pins | 4 |
| Number of Terminals | 4 |
| Package Quantity | 3000 |
| Packaging | Tape & Reel |
| Polarity | NPN |
| Power Dissipation | 175 mW |
| Power Gain | 21 dB |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | Yes |
| Transition Frequency | 8 GHz |
| Voltage Rating (DC) | 12 V |
・商品説明の情報は、製品の概要を確認する目的で便宜的に提供しています。
・該当する正式情報は、メーカー発行のデータシート等をご参照ください。
在庫数: 90,000
出荷予定日:2026/06/10 当社出荷予定
17:00 までのオーダーで2026/06/10 当社出荷予定
MOQ:3,000
SPQ:1
| 購入数量 | 単価(JPY) |
|---|---|
| 3,000 - 29,999 | ¥ 80.19 |
| 30,000 - 149,999 | ¥ 80.07 |
| 150,000 - 299,999 | ¥ 79.98 |
| 300,000 - | ¥ 79.9 |





