製品スペック
| Capacitance | 1 nF |
| Case/Package | 2810 |
| China RoHS | Compliant |
| Contact Plating | Tin |
| Depth | 2.5 mm |
| Dielectric | PET |
| Dielectric Material | Polyester |
| Height | 6.5 mm |
| Height - Seated (Max) | 18.4912 mm |
| Introduction Date | 2000-06-01 |
| Lead Diameter | 500 µm |
| Lead Pitch | 5 mm |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 4 months ago) |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Mount | Through Hole |
| Number of Pins | 2 |
| Number of Terminals | 2 |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | Yes |
| Terminal Pitch | 5 mm |
| Termination | Radial |
| Tolerance | 5 % |
| Voltage | 400 V |
| Voltage Rating | 400 V |
| Voltage Rating (AC) | 200 V |
| Voltage Rating (DC) | 400 V |
| Width | 2.5 mm |
・商品説明の情報は、製品の概要を確認する目的で便宜的に提供しています。
・該当する正式情報は、メーカー発行のデータシート等をご参照ください。
在庫数: 4,000
出荷予定日:2026/06/09 当社出荷予定
17:00 までのオーダーで2026/06/09 当社出荷予定
MOQ:2,000
SPQ:2,000
| 購入数量 | 単価(JPY) |
|---|---|
| 2,000 - 5,999 | ¥ 32.03 |
| 6,000 - 11,999 | ¥ 29.99 |
| 12,000 - 27,999 | ¥ 28.67 |
| 28,000 - | ¥ 27.87 |





