製品スペック
| Capacitance | 330 nF |
| Case/Package | Radial |
| China RoHS | Compliant |
| Contact Plating | Tin |
| Depth | 10 mm |
| Dielectric | PET |
| Dielectric Material | Polyester |
| Height | 23 mm |
| Height - Seated (Max) | 23.0124 mm |
| Introduction Date | 2005-11-21 |
| Lead Diameter | 800 µm |
| Lead Free | Lead Free |
| Lead Length | 3.5 mm |
| Lead Pitch | 22.5 mm |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 10 months ago) |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Mount | Through Hole |
| Number of Pins | 2 |
| Number of Terminals | 2 |
| Packaging | Bulk |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | Yes |
| Terminal Pitch | 22.5 mm |
| Termination | Radial |
| Tolerance | 10 % |
| Voltage | 630 V |
| Voltage Rating | 630 V |
| Voltage Rating (AC) | 250 V |
| Voltage Rating (DC) | 630 V |
| Width | 10 mm |
・商品説明の情報は、製品の概要を確認する目的で便宜的に提供しています。
・該当する正式情報は、メーカー発行のデータシート等をご参照ください。
在庫数: 1,400
出荷予定日:2026/06/09 当社出荷予定
17:00 までのオーダーで2026/06/09 当社出荷予定
MOQ:700
SPQ:700
| 購入数量 | 単価(JPY) |
|---|---|
| 700 - 2,099 | ¥ 86.99 |
| 2,100 - 4,199 | ¥ 80.92 |
| 4,200 - 10,499 | ¥ 77.71 |
| 10,500 - | ¥ 75.83 |





