製品スペック
| Capacitance | 470 nF |
| Case/Package | Radial |
| China RoHS | Compliant |
| Contact Plating | Tin |
| Depth | 8.4 mm |
| Dielectric | PET |
| Dielectric Material | Polyester |
| Height | 20.5 mm |
| Height - Seated (Max) | 20.4978 mm |
| Introduction Date | 2000-06-01 |
| Lead Diameter | 800 µm |
| Lead Free | Lead Free |
| Lead Length | 3.5 mm |
| Lead Pitch | 15 mm |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 4 months ago) |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Mount | Through Hole |
| Number of Pins | 2 |
| Number of Terminals | 2 |
| Packaging | Bulk |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | Yes |
| Terminal Pitch | 15 mm |
| Termination | Radial |
| Tolerance | 10 % |
| Voltage Rating | 400 V |
| Voltage Rating (AC) | 220 V |
| Voltage Rating (DC) | 400 V |
| Weight | 1.149998 g |
| Width | 8.4 mm |
・商品説明の情報は、製品の概要を確認する目的で便宜的に提供しています。
・該当する正式情報は、メーカー発行のデータシート等をご参照ください。
在庫数: 2,250
出荷予定日:2026/06/09 当社出荷予定
17:00 までのオーダーで2026/06/09 当社出荷予定
MOQ:750
SPQ:750
| 購入数量 | 単価(JPY) |
|---|---|
| 750 - 1,499 | ¥ 176.22 |
| 1,500 - 2,249 | ¥ 165.11 |
| 2,250 - 5,249 | ¥ 158.42 |
| 5,250 - 5,999 | ¥ 55.1 |
| 6,000 - 14,999 | ¥ 52.82 |
| 15,000 - | ¥ 51.48 |





