製品スペック
| Capacitance | 100 nF |
| Case/Package | Radial |
| China RoHS | Compliant |
| Contact Plating | Tin |
| Dielectric | PP |
| Dielectric Material | Polypropylene |
| Height | 25 mm |
| Height - Seated (Max) | 24.9936 mm |
| Introduction Date | 2005-11-21 |
| Lead Free | Lead Free |
| Lead Pitch | 27.5 mm |
| Lifecycle Status | NRND (Last Updated: 4 months ago) |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Mount | Through Hole |
| Number of Terminals | 2 |
| Packaging | Bulk |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | Yes |
| Schedule B | 8532250020, 8532250020|8532250020|8532250020|8532250020|8532250020 |
| Terminal Pitch | 27.5 mm |
| Termination | Radial |
| Tolerance | 5 % |
| Voltage Rating | 1.4 kV |
| Voltage Rating (AC) | 500 V |
| Voltage Rating (DC) | 1.4 kV |
| Width | 15 mm |
・商品説明の情報は、製品の概要を確認する目的で便宜的に提供しています。
・該当する正式情報は、メーカー発行のデータシート等をご参照ください。
在庫数: 7
出荷予定日:2026/06/16 当社出荷予定
16:00 までのオーダーで2026/06/16 当社出荷予定
MOQ:7
SPQ:1
| 購入数量 | 単価(JPY) |
|---|---|
| 7 - | ¥ 1,651.74 |




