製品スペック
| Capacitance | 8.2 nF |
| Case/Package | Radial |
| China RoHS | Compliant |
| Contact Plating | Tin |
| Dielectric | PP |
| Dielectric Material | Polypropylene |
| Height | 23 mm |
| Height - Seated (Max) | 22.987 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| Lead Pitch | 22.5044 mm |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 4 months ago) |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Mount | Through Hole |
| Number of Terminals | 2 |
| Packaging | Bulk |
| Radiation Hardening | No |
| Terminal Pitch | 22.5 mm |
| Termination | PC Pins |
| Tolerance | 5 % |
| Voltage Rating (AC) | 500 V |
| Voltage Rating (DC) | 1.6 kV |
| Width | 7 mm |
・商品説明の情報は、製品の概要を確認する目的で便宜的に提供しています。
・該当する正式情報は、メーカー発行のデータシート等をご参照ください。
在庫数: 1,800
出荷予定日:2026/06/16 当社出荷予定
MOQ:600
SPQ:600
| 購入数量 | 単価(JPY) |
|---|---|
| 600 - 1,199 | ¥ 125.09 |
| 1,200 - 1,799 | ¥ 116.66 |
| 1,800 - 2,399 | ¥ 114.47 |
| 2,400 - 3,599 | ¥ 112.45 |
| 3,600 - | ¥ 105.65 |





