製品スペック
| Capacitance | 8.2 nF |
| Case/Package | Radial |
| China RoHS | Compliant |
| Contact Plating | Tin |
| Depth | 7 mm |
| Diameter | 7 mm |
| Dielectric | PP |
| Dielectric Material | Polypropylene |
| Height | 20 mm |
| Height - Seated (Max) | 19.9898 mm |
| Introduction Date | 2010-08-18 |
| Lead Diameter | 800 µm |
| Lead Free | Lead Free |
| Lead Pitch | 22.5 mm |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 7 months ago) |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Mount | Through Hole |
| Number of Pins | 2 |
| Number of Terminals | 2 |
| Packaging | Bulk |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | Unknown |
| Terminal Pitch | 22.5 mm |
| Termination | Radial |
| Tolerance | 5 % |
| Voltage Rating | 1.6 kV |
| Voltage Rating (AC) | 500 V |
| Voltage Rating (DC) | 1.6 kV |
| Weight | 1.200007 g |
| Width | 7 mm |
・商品説明の情報は、製品の概要を確認する目的で便宜的に提供しています。
・該当する正式情報は、メーカー発行のデータシート等をご参照ください。
在庫数: 1,300
出荷予定日:2026/06/09 当社出荷予定
17:00 までのオーダーで2026/06/09 当社出荷予定
MOQ:650
SPQ:650
| 購入数量 | 単価(JPY) |
|---|---|
| 650 - 2,599 | ¥ 81.06 |
| 2,600 - 4,549 | ¥ 75.33 |
| 4,550 - 11,049 | ¥ 72.18 |
| 11,050 - | ¥ 70.57 |





