製品スペック
| Capacitance | 22 nF |
| Case/Package | Radial |
| China RoHS | Compliant |
| Contact Plating | Tin |
| Depth | 4.2 mm |
| Diameter | 4.2 mm |
| Dielectric | PET |
| Dielectric Material | Polyester |
| Height | 12.9 mm |
| Height - Seated (Max) | 12.9032 mm |
| Insulation Resistance | 30 GΩ |
| Introduction Date | 2005-11-21 |
| Lead Diameter | 600 µm |
| Lead Free | Lead Free |
| Lead Length | 5 mm |
| Lead Pitch | 10 mm |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 1 month ago) |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Mount | Through Hole |
| Number of Pins | 2 |
| Number of Terminals | 2 |
| Packaging | Bulk |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | Yes |
| Terminal Pitch | 10 mm |
| Termination | Radial |
| Tolerance | 10 % |
| Voltage | 400 V |
| Voltage Rating | 400 V |
| Voltage Rating (AC) | 220 V |
| Voltage Rating (DC) | 400 V |
| Width | 4.2 mm |
・商品説明の情報は、製品の概要を確認する目的で便宜的に提供しています。
・該当する正式情報は、メーカー発行のデータシート等をご参照ください。
在庫数: 4,000
出荷予定日:2026/06/09 当社出荷予定
17:00 までのオーダーで2026/06/09 当社出荷予定
MOQ:2,000
SPQ:2,000
| 購入数量 | 単価(JPY) |
|---|---|
| 2,000 - 3,999 | ¥ 23.49 |
| 4,000 - 9,999 | ¥ 21.28 |
| 10,000 - 17,999 | ¥ 19.9 |
| 18,000 - 41,999 | ¥ 19.11 |
| 42,000 - | ¥ 18.58 |






