製品スペック
| Capacitance | 680 nF |
| Case/Package | Radial |
| Contact Plating | Tin |
| Depth | 8.5 mm |
| Dielectric | PP |
| Dielectric Material | Polypropylene |
| Height | 18 mm |
| Height - Seated (Max) | 18.0086 mm |
| Insulation Resistance | 3.4 GΩ |
| Lead Diameter | 800 µm |
| Lead Free | Lead Free |
| Lead Pitch | 22.5 mm |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 3 months ago) |
| Max Operating Temperature | 110 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Mount | Through Hole |
| Number of Pins | 2 |
| Number of Terminals | 2 |
| Packaging | Bulk |
| Radiation Hardening | No |
| Ratings | CSA |
| REACH SVHC | Yes |
| Schedule B | 8532250020, 8532250020|8532250020, 8532250020|8532250020|8532250020, 8532250020|8532250020|8532250020|8532250020 |
| Terminal Pitch | 22.5 mm |
| Termination | Radial |
| Tolerance | 20 % |
| Voltage Rating (AC) | 310 V |
| Voltage Rating (DC) | 800 V |
| Width | 8.5 mm |
・商品説明の情報は、製品の概要を確認する目的で便宜的に提供しています。
・該当する正式情報は、メーカー発行のデータシート等をご参照ください。
在庫数: 100
出荷予定日:2026/06/10 当社出荷予定
17:00 までのオーダーで2026/06/10 当社出荷予定
MOQ:100
SPQ:100
| 購入数量 | 単価(JPY) |
|---|---|
| 100 - 999 | ¥ 1,122.69 |
| 1,000 - 4,999 | ¥ 1,118.23 |
| 5,000 - 9,999 | ¥ 1,116.75 |
| 10,000 - 49,999 | ¥ 1,115.56 |
| 50,000 - | ¥ 1,113.95 |





