製品スペック
| Capacitance | 470 nF |
| Case/Package | Radial |
| China RoHS | Compliant |
| Contact Plating | Tin |
| Depth | 7 mm |
| Diameter | 8.5 mm |
| Dielectric | PP |
| Dielectric Material | Polypropylene |
| Height | 16.5 mm |
| Height - Seated (Max) | 16.51 mm |
| Insulation Resistance | 2.35 GΩ |
| Lead Diameter | 800 µm |
| Lead Free | Lead Free |
| Lead Pitch | 22.5 mm |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 10 months ago) |
| Max Operating Temperature | 110 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Mount | Through Hole |
| Number of Pins | 2 |
| Number of Terminals | 2 |
| Packaging | Bulk |
| Radiation Hardening | No |
| Ratings | CSA |
| REACH SVHC | Yes |
| Schedule B | 8532250020, 8532250020|8532250020, 8532250020|8532250020|8532250020, 8532250020|8532250020|8532250020|8532250020 |
| Terminal Pitch | 22.5 mm |
| Termination | Radial |
| Tolerance | 20 % |
| Voltage Rating (AC) | 275 V |
| Voltage Rating (DC) | 630 V |
| Weight | 2.899986 g |
| Width | 7 mm |
・商品説明の情報は、製品の概要を確認する目的で便宜的に提供しています。
・該当する正式情報は、メーカー発行のデータシート等をご参照ください。
在庫数: 3,200
出荷予定日:2026/06/10 当社出荷予定
17:00 までのオーダーで2026/06/10 当社出荷予定
MOQ:400
SPQ:200
| 購入数量 | 単価(JPY) |
|---|---|
| 400 - 3,999 | ¥ 280.67 |
| 4,000 - 19,999 | ¥ 279.93 |
| 20,000 - 39,999 | ¥ 279.33 |
| 40,000 - | ¥ 278.66 |





