製品スペック
| Capacitance | 10 nF |
| Case/Package | Radial |
| China RoHS | Compliant |
| Contact Plating | Tin |
| Diameter | 5 mm |
| Dielectric | PP |
| Dielectric Material | Polypropylene |
| Height | 11 mm |
| Height - Seated (Max) | 10.9982 mm |
| Introduction Date | 2008-07-29 |
| Lead Free | Lead Free |
| Lead Pitch | 15 mm |
| Lifecycle Status | Obsolete (Last Updated: 4 months ago) |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Mount | Through Hole |
| Number of Terminals | 2 |
| Packaging | Bulk |
| Radiation Hardening | No |
| Ratings | CSA |
| REACH SVHC | Yes |
| Terminal Pitch | 15 mm |
| Termination | Radial |
| Tolerance | 10 % |
| Voltage Rating (AC) | 300 V |
| Voltage Rating (DC) | 1 kV |
| Width | 5 mm |
・商品説明の情報は、製品の概要を確認する目的で便宜的に提供しています。
・該当する正式情報は、メーカー発行のデータシート等をご参照ください。
在庫数: 1,000
出荷予定日:2026/06/09 当社出荷予定
17:00 までのオーダーで2026/06/09 当社出荷予定
MOQ:1,000
SPQ:1,000
| 購入数量 | 単価(JPY) |
|---|---|
| 1,000 - 3,999 | ¥ 48.75 |
| 4,000 - 7,999 | ¥ 45.87 |
| 8,000 - 17,999 | ¥ 44.51 |
| 18,000 - | ¥ 43.44 |





