製品スペック
| Capacitance | 6.8 nF |
| Case/Package | Radial |
| China RoHS | Compliant |
| Contact Plating | Tin |
| Depth | 5 mm |
| Diameter | 6 mm |
| Dielectric | PP |
| Dielectric Material | Polypropylene |
| Height | 11 mm |
| Height - Seated (Max) | 10.9982 mm |
| Insulation Resistance | 15 GΩ |
| Lead Diameter | 600 µm |
| Lead Free | Lead Free |
| Lead Pitch | 10 mm |
| Lifecycle Status | Obsolete (Last Updated: 1 month ago) |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Mount | Through Hole |
| Number of Pins | 2 |
| Number of Terminals | 2 |
| Packaging | Bulk |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | Yes |
| Terminal Pitch | 10 mm |
| Termination | Radial |
| Tolerance | 20 % |
| Voltage Rating (AC) | 300 V |
| Voltage Rating (DC) | 1 kV |
| Weight | 599.989307 mg |
| Width | 5 mm |
・商品説明の情報は、製品の概要を確認する目的で便宜的に提供しています。
・該当する正式情報は、メーカー発行のデータシート等をご参照ください。
在庫数: 2,000
出荷予定日:2026/06/09 当社出荷予定
17:00 までのオーダーで2026/06/09 当社出荷予定
MOQ:1,000
SPQ:1,000
| 購入数量 | 単価(JPY) |
|---|---|
| 1,000 - 3,999 | ¥ 44.48 |
| 4,000 - 7,999 | ¥ 42.09 |
| 8,000 - 19,999 | ¥ 40.74 |
| 20,000 - | ¥ 39.68 |





