製品スペック
| China RoHS | Compliant |
| Color | Black |
| Connector Type | RJ45 |
| Contact Material | Brass |
| Contact Plating | Gold |
| Country of Origin | IE |
| Current Rating | 1.5 A |
| Depth | 16.25 mm |
| Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Halogen Free | Low Halogen |
| Height | 16.2 mm |
| Housing Material | Polymer |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 4 years ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 4 years ago) |
| Max Operating Temperature | 80 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Mount | Through Hole |
| Number of Contacts | 8 |
| Number of Pins | 8 |
| Number of Ports | 1 |
| Number of Positions | 8 |
| Orientation | Straight |
| Pitch | 1.27 mm |
| Plating | Tin |
| REACH SVHC | Yes |
| Schedule B | 8536695050, 8536695050|8536695050|8536695050|8536695050|8536695050|8536695050|8536695050|8536695050|8536695050|8536695050|8536695050|8536695050|8536695050|8536695050|8536695050|8536695050|8536695050|8536695050|8536695050|8536695050|8536695050|8536695050|8536695050|85 |
| Shielding | Shielded |
| Termination | Through Hole |
| Voltage Rating (AC) | 125 V |
・商品説明の情報は、製品の概要を確認する目的で便宜的に提供しています。
・該当する正式情報は、メーカー発行のデータシート等をご参照ください。
在庫数: 14,224
出荷予定日:2026/06/09 当社出荷予定
17:00 までのオーダーで2026/06/09 当社出荷予定
MOQ:112
SPQ:112
| 購入数量 | 単価(JPY) |
|---|---|
| 112 - 335 | ¥ 333.85 |
| 336 - 671 | ¥ 313.56 |
| 672 - 1,455 | ¥ 299.77 |
| 1,456 - 2,911 | ¥ 291.58 |
| 2,912 - | ¥ 288.77 |





