95501-6649
ドキュメント
リンク先
製品スペック
| China RoHS | Compliant |
| Color | Black |
| Connector Type | Socket |
| Contact Material | Brass, Bronze |
| Contact Plating | Gold |
| Country of Origin | IE |
| Current Rating | 1.5 A |
| Depth | 18.1 mm |
| Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Gender | Female |
| Halogen Free | Low Halogen |
| Housing Material | Thermoplastic |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 5 years ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 5 years ago) |
| Max Operating Temperature | 80 °C |
| Max Voltage Rating (DC) | 125 V |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Mount | Surface Mount |
| Number of Contacts | 6 |
| Number of Pins | 6 |
| Number of Ports | 1 |
| Orientation | Right Angle |
| Pitch | 1.27 mm |
| Plating | Tin |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | Yes |
| Shielding | Unshielded |
| Termination | SMD/SMT |
| Voltage Rating | 125 V |
| Width | 11.5 mm |
・商品説明の情報は、製品の概要を確認する目的で便宜的に提供しています。
・該当する正式情報は、メーカー発行のデータシート等をご参照ください。
在庫数: 6
出荷予定日:2026/06/16 当社出荷予定
16:00 までのオーダーで2026/06/16 当社出荷予定
MOQ:6
SPQ:1
| 購入数量 | 単価(JPY) |
|---|---|
| 6 - | ¥ 1,927.13 |





