90327-0314
ドキュメント
リンク先
製品スペック
| China RoHS | Compliant |
| Color | White |
| Connector Type | IDC, Receptacle, Socket |
| Contact Current Rating | 1.2 A |
| Contact Material | Bronze, Tin |
| Contact Plating | Tin |
| Contact Resistance | 10 mΩ |
| Country of Origin | PL |
| Current Rating | 1.2 A |
| Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Gender | Female |
| Glow Wire Compliant | Non-compliant |
| Housing Color | White |
| Lead Free | Lead Free |
| Lead Pitch | 1.27 mm |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 4 years ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 4 years ago) |
| Material | Polyester |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Mount | Cable , Free Hanging |
| Number of Circuits | 12 |
| Number of Contacts | 14 |
| Number of Pins | 6 |
| Number of Poles | 14 |
| Number of Positions | 14 |
| Number of Rows | 2 |
| Orientation | Right Angle |
| Packaging | Bulk |
| Pitch | 1.27 mm |
| Plating | Tin |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | Yes |
| Schedule B | 8536694040, 8536694040|8536694040|8536694040|8536694040|8536694040 |
| Termination | IDC |
| Voltage Rating | 250 V |
| Voltage Rating (AC) | 250 V |
| Width | 16.51 mm |
| Wire/Cable Gauge | 26 AWG |
| Wire/Cable Type | Ribbon |
| Wire Gauge (Max) | 28 AWG |
| Wire Gauge (Min) | 26 AWG |
・商品説明の情報は、製品の概要を確認する目的で便宜的に提供しています。
・該当する正式情報は、メーカー発行のデータシート等をご参照ください。
在庫数: 4,440
出荷予定日:2026/06/10 当社出荷予定
17:00 までのオーダーで2026/06/10 当社出荷予定
MOQ:1,000
SPQ:1
| 購入数量 | 単価(JPY) |
|---|---|
| 1,000 - 9,999 | ¥ 189.06 |
| 10,000 - | ¥ 188.34 |





