90327-0310
ドキュメント
リンク先
製品スペック
| China RoHS | Compliant |
| Color | White |
| Contact Current Rating | 1.2 A |
| Contact Gender | Female |
| Contact Material | Tin |
| Contact Plating | Tin |
| Contact Resistance | 10 mΩ |
| Country of Origin | MY |
| Current Rating | 1.2 A |
| Depth | 7 mm |
| Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Gender | Female |
| Glow Wire Compliant | Non-compliant |
| Housing Color | White |
| Lead Free | Lead Free |
| Lead Pitch | 1.27 mm |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 4 years ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 4 years ago) |
| Material | Polyester |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Mount | Cable |
| Number of Circuits | 8 |
| Number of Contacts | 10 |
| Number of Pins | 10 |
| Number of Positions | 10 |
| Number of Rows | 2 |
| Orientation | Right Angle |
| Packaging | Bulk |
| Pitch | 2.54 mm |
| Plating | Tin |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | Yes |
| Termination | IDT |
| Voltage Rating | 250 V |
| Voltage Rating (AC) | 250 V |
| Width | 11.43 mm |
| Wire/Cable Gauge | 26 AWG |
・商品説明の情報は、製品の概要を確認する目的で便宜的に提供しています。
・該当する正式情報は、メーカー発行のデータシート等をご参照ください。
在庫数: 200
出荷予定日:2026/06/16 当社出荷予定
16:00 までのオーダーで2026/06/16 当社出荷予定
MOQ:150
SPQ:1
| 購入数量 | 単価(JPY) |
|---|---|
| 150 - | ¥ 77.22 |





