製品スペック
| Current Rating | 10 A |
| Gender | Female |
| Lead Free | Lead Free |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 3 weeks ago) |
| Max Operating Temperature | 70 °C |
| Max Voltage Rating (AC) | 240 V |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Mount | DIN Rail , Panel |
| Number of Contacts | 14 |
| Number of Pins | 11 |
| Number of Poles | 3 |
| Number of Positions | 11 |
| Number of Rows | 4 |
| Orientation | Straight |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | Unknown |
| Termination | Screw |
| Voltage Rating | 240 V |
| Voltage Rating (AC) | 240 V |
| Voltage Rating (DC) | 240 V |
| Weight | 48 g |
| Width | 27 mm |
・商品説明の情報は、製品の概要を確認する目的で便宜的に提供しています。
・該当する正式情報は、メーカー発行のデータシート等をご参照ください。
在庫数: 2,950
出荷予定日:2026/06/09 当社出荷予定
17:00 までのオーダーで2026/06/09 当社出荷予定
MOQ:50
SPQ:50
| 購入数量 | 単価(JPY) |
|---|---|
| 50 - 99 | ¥ 1,205.83 |
| 100 - 149 | ¥ 1,151.8 |
| 150 - 249 | ¥ 1,101.08 |
| 250 - 499 | ¥ 1,058.21 |
| 500 - 649 | ¥ 937.62 |
| 650 - 999 | ¥ 922.19 |
| 1,000 - 1,349 | ¥ 873.57 |
| 1,350 - | ¥ 860.82 |





