9-1393243-6
※画像は参考です。
詳細は製品仕様をご覧ください。
ドキュメント
リンク先
製品スペック
| China RoHS | Compliant |
| Coil Current | 67 mA |
| Coil Power | 400 mW |
| Coil Resistance | 90 Ω |
| Coil Voltage (DC) | 4.2 V |
| Contact Current Rating | 8 A |
| Contact Voltage Rating (AC) | 250 V |
| Dropout Voltage | 600 mV |
| Electrical Life | 30 kcycles |
| ELV | Compliant |
| Height | 15.7 mm |
| Introduction Date | 2008-03-19 |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 1 week ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 1 week ago) |
| Max Current Rating | 8 A |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Max Voltage Rating (DC) | 30 V |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Carton |
| REACH SVHC | Yes |
| Release Time | 6 ms |
| Response Time | 15 ms |
| Sealable | FLUX FREE SEALED |
| Termination | Plug |
| Throw Configuration | DPST |
| Weight | 13 g |
| Width | 12.7 mm |
・商品説明の情報は、製品の概要を確認する目的で便宜的に提供しています。
・該当する正式情報は、メーカー発行のデータシート等をご参照ください。
在庫数: 10,000
出荷予定日:2026/06/10 当社出荷予定
17:00 までのオーダーで2026/06/10 当社出荷予定
MOQ:250
SPQ:1
| 購入数量 | 単価(JPY) |
|---|---|
| 250 - | ¥ 8,018.21 |




