877159002
※画像は参考です。
詳細は製品仕様をご覧ください。
ドキュメント
リンク先
製品スペック
| Card Thickness | 1.57 mm |
| China RoHS | Compliant |
| Contact Material | Bronze |
| Contact Plating | Gold |
| Contact Resistance | 30 mΩ |
| Country of Origin | HK |
| Current Rating | 1.1 A |
| Data Rate | 8 Gbps |
| Gender | Receptacle |
| Housing Material | Thermoplastic |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 5 years ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 5 years ago) |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Max Voltage Rating (DC) | 5.05 kV |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Mount | Through Hole |
| Number of Circuits | 36 |
| Number of Contacts | 36 |
| Number of Pins | 36 |
| Number of Positions | 36 |
| Number of Rows | 2 |
| Orientation | Vertical |
| Pitch | 2 mm |
| Plating | Tin |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | Yes |
| Row Spacing | 1 mm |
| Schedule B | 8536694040 |
| Termination | Solder |
| Voltage Rating (AC) | 50 V |
・商品説明の情報は、製品の概要を確認する目的で便宜的に提供しています。
・該当する正式情報は、メーカー発行のデータシート等をご参照ください。
在庫数: 2,056
出荷予定日:2026/06/09 当社出荷予定
17:00 までのオーダーで2026/06/09 当社出荷予定
MOQ:98
SPQ:1
| 購入数量 | 単価(JPY) |
|---|---|
| 98 - 147 | ¥ 294.53 |
| 148 - 363 | ¥ 271.32 |
| 364 - 399 | ¥ 250.91 |
| 400 - 749 | ¥ 246.94 |
| 750 - 907 | ¥ 238.68 |
| 908 - 1,499 | ¥ 231.46 |
| 1,500 - 1,819 | ¥ 227.58 |
| 1,820 - | ¥ 223.97 |





