8-2394070-3
※画像は参考です。
詳細は製品仕様をご覧ください。
ドキュメント
リンク先
製品スペック
| China RoHS | Compliant |
| Contact Current Rating | 500 A |
| Contact Gender | Male |
| Contact Plating | Silver |
| Current Rating | 500 A |
| Introduction Date | 2023-05-11 |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 10 months ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 10 months ago) |
| Max Operating Temperature | 140 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Ports | 1 |
| Number of Positions | 1 |
| Number of Rows | 1 |
| REACH SVHC | No |
| Shielding | Unshielded |
| Terminal Pitch | 36 mm |
| Voltage Rating | 1 kV |
・商品説明の情報は、製品の概要を確認する目的で便宜的に提供しています。
・該当する正式情報は、メーカー発行のデータシート等をご参照ください。
在庫数: 30
出荷予定日:2026/06/10 当社出荷予定
17:00 までのオーダーで2026/06/10 当社出荷予定
MOQ:30
SPQ:1
| 購入数量 | 単価(JPY) |
|---|---|
| 30 - | ¥ 255,107.82 |




