8-1546158-2
※画像は参考です。
詳細は製品仕様をご覧ください。
ドキュメント
リンク先
製品スペック
| Approvals | CSA, UL |
| China RoHS | Compliant |
| Color | Black |
| Contact Plating | Tin |
| Current Rating | 20 A |
| ELV | Compliant |
| Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Height | 15.9 mm |
| Housing Color | Black |
| Housing Material | Plastic |
| Insulation Material | Thermoplastic |
| Introduction Date | 1997-11-12 |
| Lead Free | Lead Free |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 2 months ago) |
| Max Current Rating | 25 A |
| Mount | Screw |
| Number of Circuits | 24 |
| Number of Contacts | 24 |
| Number of Levels | 1 |
| Number of Pins | 24 |
| Number of Positions | 24 |
| Number of Rows | 1 |
| Number of Wire Entries | 24 |
| Operating Supply Voltage | 300 V |
| Orientation | Straight |
| Packaging | Bulk |
| Pitch | 9.53 mm |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | Yes |
| Terminal Material | Steel |
| Termination | Solder |
| Voltage | 300 V |
| Voltage Rating | 300 V |
| Width | 230 mm |
| Wire/Cable Gauge | 12 AWG |
| Wire Gauge (Max) | 22 AWG |
| Wire Gauge (Min) | 12 AWG |
・商品説明の情報は、製品の概要を確認する目的で便宜的に提供しています。
・該当する正式情報は、メーカー発行のデータシート等をご参照ください。
在庫数: 34
出荷予定日:2026/06/10 当社出荷予定
17:00 までのオーダーで2026/06/10 当社出荷予定
MOQ:34
SPQ:1
| 購入数量 | 単価(JPY) |
|---|---|
| 34 - | ¥ 65,527.4 |




