製品スペック
| Ambient Temperature Range High | 85 °C |
| Coil Power | 650 mW |
| Coil Resistance | 886 Ω |
| Coil Voltage (DC) | 24 V |
| Contact Current Rating | 16 A |
| Contact Material | Silver |
| Current Rating | 16 A |
| Depth | 12.7 mm |
| Height | 15.7 mm |
| Insulation Resistance | 10 GΩ |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 3 weeks ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 3 weeks ago) |
| Max Current Rating | 16 A |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Max Voltage Rating (AC) | 400 V |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Mount | Through Hole |
| Number of Contacts | 1 |
| Number of Pins | 9 |
| Operate Time | 5 ms |
| Packaging | Carton |
| Radiation Hardening | No |
| Ratings | IP54 |
| Switching Capacity | 4 kW |
| Switching Current | 16 A |
| Termination | PC Pin |
| Throw Configuration | SPDT |
| Voltage Rating (AC) | 400 V |
| Weight | 10 g |
| Width | 12.7 mm |
・商品説明の情報は、製品の概要を確認する目的で便宜的に提供しています。
・該当する正式情報は、メーカー発行のデータシート等をご参照ください。
在庫数: 2,220
出荷予定日:2026/06/09 当社出荷予定
17:00 までのオーダーで2026/06/09 当社出荷予定
MOQ:60
SPQ:20
| 購入数量 | 単価(JPY) |
|---|---|
| 60 - 99 | ¥ 674.24 |
| 100 - 159 | ¥ 612.95 |
| 160 - 279 | ¥ 587.23 |
| 280 - 499 | ¥ 562.15 |
| 500 - 1,059 | ¥ 540.52 |
| 1,060 - 2,159 | ¥ 529.6 |
| 2,160 - | ¥ 524.18 |
同一型番 その他在庫
出荷予定日:2026/06/11 当社出荷予定
17:00 までのオーダーで2026/06/11 当社出荷予定
出荷元:N/A
在庫数:1305
MOQ:5
SPQ:5
在庫タイプ: 品質保証
コアスタッフ型番:st73681898





