796642-2
コアスタッフ型番:st72445821
RoHSステイタス:RoHS
在庫タイプ:品質保証
仕入先ランク:B-1
※画像は参考です。
詳細は製品仕様をご覧ください。
ドキュメント
リンク先
製品スペック
| Color | Green |
| Connector System | Wire-to-Board |
| Connector Type | Header |
| Contact Material | Copper |
| Contact Plating | Tin |
| Current | 15 A |
| Current Rating | 15 A |
| Depth | 8.35 mm |
| ELV | Compliant |
| Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Gender | Male |
| Housing Color | Green |
| Lead Free | Lead Free |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 2 days ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 2 days ago) |
| Max Current Rating | 15 A |
| Max Operating Temperature | 110 °C |
| Max Voltage Rating (AC) | 300 V |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Mount | Through Hole |
| Number of Contacts | 2 |
| Number of Levels | 1 |
| Number of Positions | 2 |
| Number of Positions Per Level | 2 |
| Number of Rows | 1 |
| Operating Supply Voltage | 300 V |
| Orientation | Straight |
| Packaging | Box |
| Pitch | 5 mm |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | Unknown |
| Tail Length | 3.5 mm |
| Termination | Solder |
| Voltage | 300 V |
| Voltage Rating | 300 V |
| Voltage Rating (AC) | 300 V |
| Wire Gauge (Max) | 12 AWG |
| Wire Gauge (Min) | 30 AWG |
・商品説明の情報は、製品の概要を確認する目的で便宜的に提供しています。
・該当する正式情報は、メーカー発行のデータシート等をご参照ください。
在庫数: 2,322
出荷予定日:2026/06/10 当社出荷予定
17:00 までのオーダーで2026/06/10 当社出荷予定
MOQ:1,000
SPQ:1
| 購入数量 | 単価(JPY) |
|---|---|
| 1,000 - | ¥ 1,683.01 |




