770903-3
※画像は参考です。
詳細は製品仕様をご覧ください。
ドキュメント
リンク先
製品スペック
| Approvals | CSA, UL |
| China RoHS | Non-Compliant |
| Circuit Application | Power |
| Connector System | Wire-to-Wire |
| Connector Type | Pin |
| Contact Current Rating | 11.2 A |
| Contact Gender | Male |
| Contact Material | Brass |
| Contact Plating | Gold |
| Contact Resistance | 20 mΩ |
| Contact Retention | With |
| Contact Style | Pin |
| Current Rating | 11.2 A |
| Depth | 2.46 mm |
| Exterior Housing Material | Brass |
| Gender | Male |
| Height | 1.72 mm |
| Insulation Diameter | 2.3876 mm |
| Introduction Date | 1999-01-01 |
| Lead Free | Contains Lead |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 1 week ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 1 week ago) |
| Material | Brass |
| Max Current Rating | 11.2 A |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Mount | Cable |
| Operating Supply Voltage | 600 V |
| Orientation | Straight |
| Packaging | Cut Tape |
| Plating | Gold |
| Plating Thickness | 2.54 µm |
| REACH SVHC | No |
| Schedule B | 8538907040 |
| Termination | Crimp |
| Underplate Material | Nickel |
| VDE Tested | Yes |
| Voltage Rating | 600 V |
| Voltage Rating (DC) | 600 V |
| Wire/Cable Gauge | 18 AWG |
| Wire/Cable Type | Discrete |
・商品説明の情報は、製品の概要を確認する目的で便宜的に提供しています。
・該当する正式情報は、メーカー発行のデータシート等をご参照ください。
在庫数: 238
出荷予定日:2026/06/16 当社出荷予定
16:00 までのオーダーで2026/06/16 当社出荷予定
MOQ:189
SPQ:1
| 購入数量 | 単価(JPY) |
|---|---|
| 189 - | ¥ 61.43 |
同一型番 その他在庫
出荷予定日:2026/06/10 当社出荷予定
17:00 までのオーダーで2026/06/10 当社出荷予定
出荷元:N/A
在庫数:18000
MOQ:1000
SPQ:1
在庫タイプ: 品質保証
コアスタッフ型番:st72442282
コアスタッフポイント:0.3




