770520-3
ドキュメント
リンク先
製品スペック
| Connector Type | Connector, Power |
| Contact Material | Copper |
| Contact Plating | Gold |
| Current Rating | 17 A |
| Depth | 4.4 mm |
| Gender | Female |
| Height | 3.8 mm |
| Insulation Diameter | 2.7 mm |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 1 month ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 1 month ago) |
| Max Current Rating | 17 A |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Mount | Cable |
| Number of Contacts | 1 |
| Number of Ports | 1 |
| Number of Positions | 1 |
| Number of Terminals | 1 |
| Orientation | Straight |
| REACH SVHC | Unknown |
| Schedule B | 8536904000, 8536904000|8536904000|8536904000|8536904000|8536904000 |
| Sealable | No |
| Shielding | Unshielded |
| Termination | Crimp |
| Wire/Cable Gauge | 20 AWG |
| Wire Gauge (Max) | 20 AWG |
| Wire Gauge (Min) | 16 AWG |
・商品説明の情報は、製品の概要を確認する目的で便宜的に提供しています。
・該当する正式情報は、メーカー発行のデータシート等をご参照ください。
在庫数: 555,000
出荷予定日:2026/06/09 当社出荷予定
17:00 までのオーダーで2026/06/09 当社出荷予定
MOQ:5,000
SPQ:5,000
| 購入数量 | 単価(JPY) |
|---|---|
| 5,000 - 9,999 | ¥ 62.88 |
| 10,000 - 19,999 | ¥ 61.79 |
| 20,000 - | ¥ 61 |






