76291-0068
※画像は参考です。
詳細は製品仕様をご覧ください。
ドキュメント
リンク先
製品スペック
| Card Thickness | 1.7526 mm |
| China RoHS | Compliant |
| Color | Black |
| Contact Plating | Gold |
| Country of Origin | US |
| Current Rating | 1.5 A |
| ELV | Compliant |
| Gender | Female |
| Halogen Free | Low Halogen |
| Housing Color | Black |
| Housing Material | Polymer |
| Insulation Material | Polymer |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 4 years ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 4 years ago) |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Max Voltage Rating (AC) | 50 V |
| Max Voltage Rating (DC) | 5.05 kV |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Mount | Through Hole |
| Number of Circuits | 68 |
| Number of Contacts | 68 |
| Number of Positions | 68 |
| Number of Rows | 2 |
| Orientation | Right Angle |
| Pitch | 2.5 mm |
| Plating | Tin |
| REACH SVHC | Yes |
| Termination | Press-Fit |
| Voltage Rating (AC) | 50 V |
・商品説明の情報は、製品の概要を確認する目的で便宜的に提供しています。
・該当する正式情報は、メーカー発行のデータシート等をご参照ください。
在庫数: 39
出荷予定日:2026/06/16 当社出荷予定
16:00 までのオーダーで2026/06/16 当社出荷予定
MOQ:4
SPQ:1
| 購入数量 | 単価(JPY) |
|---|---|
| 4 - 32 | ¥ 3,569.27 |
| 33 - | ¥ 3,255.85 |




