製品スペック
| China RoHS | Compliant |
| Color | Black |
| Connector Type | Receptacle, SFP |
| Contact Material | Brass, Tin |
| Contact Plating | Gold |
| Country of Origin | US |
| Current Rating | 500 mA |
| Depth | 63.25 mm |
| Features | Shielded |
| Gender | Female |
| Housing Color | Black |
| Housing Material | Polycarbonate |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 4 years ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 4 years ago) |
| Material | Brass |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Max Voltage Rating (AC) | 120 V |
| Max Voltage Rating (DC) | 120 V |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Mount | Through Hole |
| Number of Circuits | 40 |
| Number of Contacts | 40 |
| Number of Ports | 2 |
| Number of Positions Loaded | 40 |
| Number of Rows | 2 |
| Orientation | Right Angle |
| Pitch | 800 µm |
| Plating | Tin |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | Yes |
| Shielding | Yes |
| Termination | Press-Fit |
・商品説明の情報は、製品の概要を確認する目的で便宜的に提供しています。
・該当する正式情報は、メーカー発行のデータシート等をご参照ください。
在庫数: 54
出荷予定日:2026/06/09 当社出荷予定
16:00 までのオーダーで2026/06/09 当社出荷予定
MOQ:54
SPQ:126
| 購入数量 | 単価(JPY) |
|---|---|
| 54 - 539 | ¥ 2,830.16 |
| 540 - 2,699 | ¥ 2,826.62 |
| 2,700 - | ¥ 2,823.4 |





