75783-0132
※画像は参考です。
詳細は製品仕様をご覧ください。
ドキュメント
リンク先
製品スペック
| China RoHS | Compliant |
| Color | Black |
| Connector Type | SATA |
| Contact Material | Gold, Nickel |
| Contact Plating | Gold |
| Contact Resistance | 30 mΩ |
| Country of Origin | US |
| Current Rating | 500 mA |
| Data Rate | 10 Gbps |
| Depth | 24.07 mm |
| ELV | Compliant |
| Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Gender | Female |
| Halogen Free | Low Halogen |
| Height | 8.75 mm |
| Housing Color | Black |
| Housing Material | Thermoplastic |
| Lead Free | Lead Free |
| Lead Length | 1.96 mm |
| Lead Pitch | 800 µm |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 4 years ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 4 years ago) |
| Material | Thermoplastic |
| Max Operating Temperature | 80 °C |
| Max Voltage Rating (AC) | 30 V |
| Max Voltage Rating (DC) | 3.03 kV |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Mount | Surface Mount |
| Number of Circuits | 36 |
| Number of Contacts | 36 |
| Number of Ports | 1 |
| Number of Positions | 36 |
| Number of Rows | 2 |
| Orientation | Right Angle |
| Packaging | Cut Tape |
| Pitch | 800 µm |
| Plating | Tin |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | Yes |
| Schedule B | 8536695050, 8536695050|8536695050|8536695050|8536695050|8536695050 |
| Termination | SMD/SMT |
| Voltage Rating | 48 V |
| Voltage Rating (AC) | 30 V |
| Width | 22.6 mm |
・商品説明の情報は、製品の概要を確認する目的で便宜的に提供しています。
・該当する正式情報は、メーカー発行のデータシート等をご参照ください。
在庫数: 5
出荷予定日:2026/06/16 当社出荷予定
16:00 までのオーダーで2026/06/16 当社出荷予定
MOQ:5
SPQ:1
| 購入数量 | 単価(JPY) |
|---|---|
| 5 - | ¥ 2,312.38 |




