749806-7
ドキュメント
リンク先
製品スペック
| Approvals | CSA, UL |
| Body Material | Steel |
| Case/Package | Metal |
| Circuit Application | Signal |
| Color | Black |
| Connector Type | Receptacle |
| Contact Gender | Female |
| Contact Material | Brass, Bronze, Steel |
| Contact Plating | Gold, Tin |
| Depth | 52.6 mm |
| ELV | Compliant |
| Features | Shielded |
| Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Gender | Receptacle |
| Housing Color | Black |
| Housing Material | Polyester |
| Lead Free | Not Applicable |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 3 days ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 3 days ago) |
| Material | Metal |
| Mating Connector Lock | With |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Max Supply Voltage (AC) | 250 V |
| Max Voltage Rating (AC) | 250 V |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Mount | Cable, Free Hanging |
| Number of Contacts | 9 |
| Number of Ports | 1 |
| Number of Positions | 9 |
| Number of Rows | 2 |
| Number of Terminals | 9 |
| Orientation | Straight |
| Packaging | Bulk |
| Plating | Copper, Tin |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | Unknown |
| Sealable | No |
| Shell Material | Steel |
| Shielding | Yes |
| Termination | Crimp |
| Voltage Rating | 250 V |
| Wire/Cable Diameter | 8.13 mm |
・商品説明の情報は、製品の概要を確認する目的で便宜的に提供しています。
・該当する正式情報は、メーカー発行のデータシート等をご参照ください。
在庫数: 1,295
出荷予定日:2026/06/10 当社出荷予定
17:00 までのオーダーで2026/06/10 当社出荷予定
MOQ:100
SPQ:1
| 購入数量 | 単価(JPY) |
|---|---|
| 100 - | ¥ 60,628.81 |





