746603-4
※画像は参考です。
詳細は製品仕様をご覧ください。
ドキュメント
リンク先
製品スペック
| Approvals | CSA, IEC, UL |
| China RoHS | Compliant |
| Color | Black |
| Connector System | Wire-to-Board |
| Connector Type | Receptacle |
| Contact Current Rating | 1 A |
| Contact Material | Bronze |
| Contact Plating | Gold |
| Current Rating | 1 A |
| ELV | Compliant |
| Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Gender | Female |
| Height | 18.8214 mm |
| Housing Material | Polyester |
| Insulation Material | Glass |
| Lead Free | Lead Free |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 5 days ago) |
| Make First / Break Last | No |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 5 days ago) |
| Max Current Rating | 1 A |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -65 °C |
| Mount | Cable, Free Hanging |
| Number of Columns | 32 |
| Number of Contacts | 64 |
| Number of Pins | 64 |
| Number of Ports | 1 |
| Number of Positions | 64 |
| Number of Positions Loaded | 64 |
| Number of Power Positions | 2 |
| Number of Rows | 3 |
| Number of Signal Positions | 64 |
| Packaging | Box |
| PCB Mounting Orientation | Vertical |
| Pitch | 2.54 mm |
| Plating Thickness | 762 nm |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | Yes |
| Row Spacing | 2.54 mm |
| Sealable | No |
| Shielding | Unshielded |
| Terminal Pitch | 2.54 mm |
| Termination | IDC |
| Wire/Cable Gauge | 30 AWG |
| Wire/Cable Type | Ribbon |
・商品説明の情報は、製品の概要を確認する目的で便宜的に提供しています。
・該当する正式情報は、メーカー発行のデータシート等をご参照ください。
在庫数: 95
出荷予定日:2026/06/10 当社出荷予定
17:00 までのオーダーで2026/06/10 当社出荷予定
MOQ:50
SPQ:1
| 購入数量 | 単価(JPY) |
|---|---|
| 50 - | ¥ 334,416.02 |




