74441-0010
ドキュメント
リンク先
製品スペック
| China RoHS | Compliant |
| Color | Black |
| Connector Type | SFP |
| Contact Plating | Gold |
| Country of Origin | US |
| Current Rating | 500 mA |
| Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Gender | Receptacle |
| Halogen Free | Low Halogen |
| Housing Material | Thermoplastic |
| Lead Free | Lead Free |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 4 years ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 4 years ago) |
| Material | Thermoplastic |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Max Voltage Rating (DC) | 3.03 kV |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Mount | Surface Mount |
| Number of Circuits | 20 |
| Number of Contacts | 20 |
| Number of Ports | 1 |
| Number of Positions | 20 |
| Number of Rows | 2 |
| Orientation | Right Angle |
| Pitch | 800 µm |
| Plating | Tin |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | Yes |
| Schedule B | 8536695050, 8536695050|8536695050, 8536695050|8536695050|8536695050, 8536695050|8536695050|8536695050|8536695050 |
| Shielding | No |
| Termination | Solder |
| Voltage Rating | 30 V |
| Voltage Rating (AC) | 30 V |
| Voltage Rating (DC) | 30 V |
・商品説明の情報は、製品の概要を確認する目的で便宜的に提供しています。
・該当する正式情報は、メーカー発行のデータシート等をご参照ください。
在庫数: 328
出荷予定日:2026/06/08 当社出荷予定
17:00 までのオーダーで2026/06/08 当社出荷予定
MOQ:53
SPQ:1
| 購入数量 | 単価(JPY) |
|---|---|
| 53 - 529 | ¥ 673.2 |
| 530 - 2,649 | ¥ 665.29 |
| 2,650 - 5,299 | ¥ 660.83 |
| 5,300 - 26,499 | ¥ 659.34 |
| 26,500 - 52,999 | ¥ 658.15 |
| 53,000 - | ¥ 656.7 |
同一型番 その他在庫
出荷予定日:2026/06/15 当社出荷予定
16:00 までのオーダーで2026/06/15 当社出荷予定
出荷元:N/A
在庫数:329
MOQ:8
SPQ:1
在庫タイプ: 品質保証
コアスタッフ型番:st66662448
コアスタッフポイント:0.3





