製品スペック
| Case/Package | 0164 |
| China RoHS | Compliant |
| Contact Gender | Female |
| Contact Material | Gold, Tin |
| Contact Plating | Gold |
| Contact Resistance | 30 mΩ |
| Country of Origin | US |
| Current Rating | 1 A |
| Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Gender | Receptacle |
| Glow Wire Compliant | Non-compliant |
| Halogen Free | Low Halogen |
| Height | 5.48 mm |
| Housing Color | White |
| Housing Material | Thermoplastic |
| Insulation Resistance | 1 GΩ |
| Lead Free | Lead Free |
| Lead Pitch | 1 mm |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 4 years ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 4 years ago) |
| Max Current Rating | 1 A |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Mount | Surface Mount |
| Number of Circuits | 64 |
| Number of Contacts | 64 |
| Number of Pins | 64 |
| Number of Poles | 64 |
| Number of Rows | 2 |
| Orientation | Vertical |
| Pitch | 1 mm |
| Plating | Tin |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | Yes |
| Row Spacing | 1.8 mm |
| Schedule B | 8536694040, 8536694040|8536694040|8536694040|8536694040|8536694040 |
| Termination | Solder |
| Voltage Rating | 100 V |
| Voltage Rating (AC) | 100 V |
| Voltage Rating (DC) | 100 V |
| Width | 35.9 mm |
| Working Voltage | 100 V |
・商品説明の情報は、製品の概要を確認する目的で便宜的に提供しています。
・該当する正式情報は、メーカー発行のデータシート等をご参照ください。
在庫数: 6,846
出荷予定日:2026/06/09 当社出荷予定
17:00 までのオーダーで2026/06/09 当社出荷予定
MOQ:28
SPQ:14
| 購入数量 | 単価(JPY) |
|---|---|
| 28 - 41 | ¥ 1,241.84 |
| 42 - 83 | ¥ 1,138.29 |
| 84 - 195 | ¥ 1,075.12 |
| 196 - 419 | ¥ 1,026.27 |
| 420 - 853 | ¥ 998.65 |
| 854 - | ¥ 985.1 |





