71439-0864
ドキュメント
リンク先
製品スペック
| China RoHS | Compliant |
| Contact Gender | Female |
| Contact Material | Bronze |
| Contact Plating | Gold |
| Contact Resistance | 30 mΩ |
| Country of Origin | US |
| Current Rating | 1 A |
| Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Gender | Receptacle |
| Glow Wire Compliant | Non-compliant |
| Halogen Free | Low Halogen |
| Housing Color | White |
| Housing Material | Thermoplastic |
| Insulation Resistance | 100 MΩ |
| Introduction Date | 1997-05-01 |
| Lead Free | Lead Free |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 5 years ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 5 years ago) |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Mount | Surface Mount |
| Number of Circuits | 64 |
| Number of Contacts | 64 |
| Number of Pins | 64 |
| Number of Rows | 2 |
| Operating Force | 583.8 mN |
| Orientation | Vertical |
| Packaging | Cut Tape |
| Pitch | 1 mm |
| Plating | Tin |
| Plating Thickness | 762 nm |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | Yes |
| Row Spacing | 3.683 mm |
| Terminal Pitch | 1 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Voltage Rating | 100 V |
・商品説明の情報は、製品の概要を確認する目的で便宜的に提供しています。
・該当する正式情報は、メーカー発行のデータシート等をご参照ください。
在庫数: 2,212
出荷予定日:2026/06/10 当社出荷予定
17:00 までのオーダーで2026/06/10 当社出荷予定
MOQ:100
SPQ:1
| 購入数量 | 単価(JPY) |
|---|---|
| 100 - 999 | ¥ 2,271.45 |
| 1,000 - 4,999 | ¥ 2,266.99 |
| 5,000 - | ¥ 2,263.42 |
同一型番 その他在庫
出荷予定日:2026/06/16 当社出荷予定
16:00 までのオーダーで2026/06/16 当社出荷予定
出荷元:N/A
在庫数:49
MOQ:13
SPQ:1
在庫タイプ: 品質保証
コアスタッフ型番:st47453483





