71439-0264
※画像は参考です。
詳細は製品仕様をご覧ください。
ドキュメント
リンク先
製品スペック
| China RoHS | Compliant |
| Connector Type | Receptacle |
| Contact Gender | Female |
| Contact Material | Bronze |
| Contact Plating | Gold |
| Contact Resistance | 30 mΩ |
| Country of Origin | US |
| Current Rating | 1 A |
| Depth | 6.1 mm |
| Gender | Receptacle |
| Housing Color | Natural |
| Housing Material | Polymer |
| Insulation Resistance | 100 MΩ |
| Introduction Date | 2003-05-20 |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 5 years ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 5 years ago) |
| Mated Stacking Heights | 10 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Mount | Surface Mount |
| Number of Circuits | 64 |
| Number of Contacts | 64 |
| Number of Pins | 64 |
| Number of Positions | 64 |
| Number of Rows | 2 |
| Operating Force | 583.8 mN |
| Orientation | Vertical |
| Pitch | 1 mm |
| Plating | Tin |
| Plating Thickness | 1.27 µm |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | Yes |
| Row Spacing | 3.683 mm |
| Terminal Pitch | 1 mm |
| Termination | Solder |
・商品説明の情報は、製品の概要を確認する目的で便宜的に提供しています。
・該当する正式情報は、メーカー発行のデータシート等をご参照ください。
在庫数: 1,000
出荷予定日:2026/06/10 当社出荷予定
17:00 までのオーダーで2026/06/10 当社出荷予定
MOQ:100
SPQ:1
| 購入数量 | 単価(JPY) |
|---|---|
| 100 - 999 | ¥ 2,132.92 |
| 1,000 - 4,999 | ¥ 2,128.46 |
| 5,000 - | ¥ 2,124.9 |




