7014PB
※画像は参考です。
詳細は製品仕様をご覧ください。
ドキュメント
リンク先
製品スペック
| Approvals | CE, CSA, UL |
| Case/Package | 125 |
| China RoHS | Non-Compliant |
| Coil Voltage (DC) | 125 V |
| Contact Current Rating | 10 A |
| Contact Voltage Rating (AC) | 240 V |
| Current Rating | 15 A |
| Depth | 134.112 mm |
| Height | 71.9 mm |
| Introduction Date | 2008-04-02 |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 1 week ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 1 week ago) |
| Max Current Rating | 10 A |
| Max Operating Temperature | 75 °C |
| Max Voltage Rating (AC) | 240 V |
| Min Operating Temperature | -30 °C |
| Mount | Panel |
| REACH SVHC | Yes |
| Relay Type | Relay |
| Termination | Screw |
| Throw Configuration | 4PDT |
| Voltage Rating (AC) | 20 V |
・商品説明の情報は、製品の概要を確認する目的で便宜的に提供しています。
・該当する正式情報は、メーカー発行のデータシート等をご参照ください。
在庫数: 10,000
出荷予定日:2026/06/10 当社出荷予定
17:00 までのオーダーで2026/06/10 当社出荷予定
MOQ:50
SPQ:1
| 購入数量 | 単価(JPY) |
|---|---|
| 50 - | ¥ 4,109,166.42 |




