7-520366-2
ドキュメント
リンク先
製品スペック
| Body Material | Brass |
| Body Plating | Tin |
| Color | Violet |
| Contact Material | Brass |
| Contact Plating | Tin |
| Depth | 6.98 mm |
| Flammability Rating | UL94 V-2 |
| Gender | Female |
| Insulated Wire Support | Yes |
| Insulation | Insulated |
| Insulation Diameter | 2.54 mm |
| Insulation Material | Nylon |
| Lead Free | Lead Free |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 6 days ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 6 days ago) |
| Material | Brass |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Mount | Free Hanging |
| Orientation | Straight |
| Packaging | Bulk |
| Plating | Tin |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | Unknown |
| Sealable | No |
| Tab Width | 3.175 mm |
| Terminal Material | Brass |
| Termination | Receptacle |
| Voltage Rating | 600 V |
| Width | 6.98 mm |
| Wire/Cable Diameter | 2.54 mm |
| Wire/Cable Type | Discrete |
| Wire Gauge (Max) | 26 AWG |
| Wire Gauge (Min) | 22 AWG |
・商品説明の情報は、製品の概要を確認する目的で便宜的に提供しています。
・該当する正式情報は、メーカー発行のデータシート等をご参照ください。
在庫数: 2,200
出荷予定日:2026/06/09 当社出荷予定
16:00 までのオーダーで2026/06/09 当社出荷予定
MOQ:731
SPQ:1
| 購入数量 | 単価(JPY) |
|---|---|
| 731 - 7,309 | ¥ 32.85 |
| 7,310 - 36,549 | ¥ 32.52 |
| 36,550 - 73,099 | ¥ 31.81 |
| 73,100 - 365,499 | ¥ 31.75 |
| 365,500 - | ¥ 31.66 |






