7-1461491-6
※画像は参考です。
詳細は製品仕様をご覧ください。
ドキュメント
リンク先
製品スペック
| China RoHS | Compliant |
| Coil Current | 5 mA |
| Coil Power | 120 mW |
| Coil Resistance | 4.8 kΩ |
| Coil Type | Non-Latching |
| Coil Voltage (AC) | 24 V |
| Coil Voltage (DC) | 24 V |
| Contact Current Rating | 3 A |
| Contact Material | Gold, Silver |
| Contact Plating | Gold |
| Contact Voltage Rating (AC) | 277 V |
| Contact Voltage Rating (DC) | 30 V |
| ELV | Compliant |
| Height | 12.5 mm |
| Insulation Resistance | 1 GΩ |
| Introduction Date | 2014-01-20 |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 6 days ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 6 days ago) |
| Max Current Rating | 3 A |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Max Voltage Rating (DC) | 125 V |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Mount | Through Hole |
| REACH SVHC | Yes |
| Sealable | SEALED TYPE |
| Termination | PCB |
| Throw Configuration | SPST |
| Weight | 3 g |
| Width | 5 mm |
・商品説明の情報は、製品の概要を確認する目的で便宜的に提供しています。
・該当する正式情報は、メーカー発行のデータシート等をご参照ください。
在庫数: 725
出荷予定日:2026/06/10 当社出荷予定
17:00 までのオーダーで2026/06/10 当社出荷予定
MOQ:100
SPQ:1
| 購入数量 | 単価(JPY) |
|---|---|
| 100 - | ¥ 22,502.32 |




