7-1437571-0
※画像は参考です。
詳細は製品仕様をご覧ください。
ドキュメント
リンク先
製品スペック
| Actuator Length | 3.48 mm |
| Actuator Material | Polyamide |
| Contact Material | Copper |
| Contact Plating | Gold |
| Contact Resistance | 20 mΩ |
| Current Rating | 400 mA |
| Depth | 18.41 mm |
| Electrical Life | 100 kcycles |
| ELV | Non-Compliant |
| Housing Material | Polyester |
| Lead Free | Contains Lead |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 3 weeks ago) |
| Max Operating Temperature | 65 °C |
| Max Voltage Rating (AC) | 20 V |
| Max Voltage Rating (DC) | 20 V |
| Min Operating Temperature | -30 °C |
| Mount | Through Hole |
| Number of Positions | 2 |
| Orientation | Right Angle |
| Packaging | Bulk |
| Power Rating | 400 mW |
| REACH SVHC | Unknown |
| Switch Function | On-Mom |
| Termination | PC Pins |
| Throw Configuration | SPDT |
| Type | Switch |
| Voltage Rating (AC) | 20 V |
| Voltage Rating (DC) | 20 V |
| Width | 5.23 mm |
・商品説明の情報は、製品の概要を確認する目的で便宜的に提供しています。
・該当する正式情報は、メーカー発行のデータシート等をご参照ください。
在庫数: 84
出荷予定日:2026/06/16 当社出荷予定
16:00 までのオーダーで2026/06/16 当社出荷予定
MOQ:14
SPQ:1
| 購入数量 | 単価(JPY) |
|---|---|
| 14 - 54 | ¥ 860.94 |
| 55 - | ¥ 709.49 |




