7-1419128-1
※画像は参考です。
詳細は製品仕様をご覧ください。
ドキュメント
リンク先
製品スペック
| China RoHS | Non-Compliant |
| Coil Current | 8 mA |
| Coil Power | 200 mW |
| Coil Resistance | 2.88 kΩ |
| Coil Type | Non-Latching |
| Coil Voltage (DC) | 18 V |
| Contact Current Rating | 8 A |
| Contact Material | Cadmium, Silver |
| Contact Voltage Rating (AC) | 277 V |
| Contact Voltage Rating (DC) | 30 V |
| Current Rating | 8 A |
| Depth | 10.2 mm |
| Electrical Life | 100 kcycles |
| ELV | Non-Compliant |
| Height | 14.7 mm |
| Introduction Date | 2004-11-19 |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 1 day ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 1 day ago) |
| Max Current Rating | 8 A |
| Max Operating Temperature | 70 °C |
| Max Voltage Rating (DC) | 30 V |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Mount | Through Hole |
| Number of Contacts | 1 |
| Number of Pins | 4 |
| Number of Terminals | 4 |
| Operate Time | 15 ms |
| Packaging | Bulk |
| Power Rating | 200 mW |
| Ratings | CSA, TUV, VDE |
| REACH SVHC | No |
| Relay Type | General Purpose |
| Release Time | 4 ms |
| Response Time | 15 ms |
| Termination | PC Pin, PCB |
| Throw Configuration | SPST |
| Weight | 9 g |
| Width | 10.16 mm |
・商品説明の情報は、製品の概要を確認する目的で便宜的に提供しています。
・該当する正式情報は、メーカー発行のデータシート等をご参照ください。
在庫数: 1,526
出荷予定日:2026/06/10 当社出荷予定
17:00 までのオーダーで2026/06/10 当社出荷予定
MOQ:250
SPQ:1
| 購入数量 | 単価(JPY) |
|---|---|
| 250 - | ¥ 7,061.72 |




