6646512-1
※画像は参考です。
詳細は製品仕様をご覧ください。
ドキュメント
リンク先
製品スペック
| China RoHS | Compliant |
| Color | Black |
| Connector System | Wire-to-Board |
| Connector Type | Plug, Receptacle |
| Contact Current Rating | 35 A |
| Contact Plating | Gold, Tin |
| Contact Retention | Without |
| Contact Style | Socket |
| Current Rating | 35 A |
| Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Gender | Female |
| Housing Color | Black |
| Housing Material | Polyphthalamide |
| Introduction Date | 2014-08-01 |
| Lead Free | Lead Free |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 2 years ago) |
| LTB Date | 2024-08-30 |
| LTD Date | 2024-09-06 |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 2 years ago) |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Mount | Through Hole |
| Number of Contacts | 3 |
| Number of Ports | 1 |
| Number of Positions | 3 |
| Number of Rows | 1 |
| Operating Supply Voltage | 250 V |
| Orientation | Vertical |
| Plating | Tin |
| REACH SVHC | Yes |
| Sealable | No |
| Shielding | Unshielded |
| Terminal Pitch | 7.5 mm |
| Termination | Press-Fit |
| Voltage Rating | 250 V |
・商品説明の情報は、製品の概要を確認する目的で便宜的に提供しています。
・該当する正式情報は、メーカー発行のデータシート等をご参照ください。
在庫数: 288
出荷予定日:2026/06/10 当社出荷予定
17:00 までのオーダーで2026/06/10 当社出荷予定
MOQ:100
SPQ:1
| 購入数量 | 単価(JPY) |
|---|---|
| 100 - | ¥ 55,120.95 |




