66106-7
※画像は参考です。
詳細は製品仕様をご覧ください。
ドキュメント
リンク先
製品スペック
| Approvals | UL, VDE |
| Case/Package | 062 |
| China RoHS | Compliant |
| Circuit Application | Signal |
| Connector Type | Pin |
| Contact Gender | Male |
| Contact Material | Brass |
| Contact Plating | Gold, Tin |
| Contact Style | Pin |
| Current Rating | 13 A |
| Depth | 2.87 mm |
| ELV | Compliant |
| Exterior Housing Material | Brass |
| Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Gender | Male |
| Insulation Diameter | 1.397 mm |
| Introduction Date | 1999-01-01 |
| Lead Free | Lead Free |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 4 days ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 4 days ago) |
| Material | Brass |
| Max Current Rating | 13 A |
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Mount | Cable |
| Orientation | Straight |
| Packaging | Cut Tape |
| Plating | Gold |
| Plating Thickness | 380 nm |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | Yes |
| Shielding | Unshielded |
| Termination | Crimp |
| Test Current | 13 A |
| Underplate Material | Nickel |
| VDE Tested | Yes |
| Wire/Cable Gauge | 24 AWG |
| Wire/Cable Type | Discrete |
・商品説明の情報は、製品の概要を確認する目的で便宜的に提供しています。
・該当する正式情報は、メーカー発行のデータシート等をご参照ください。
在庫数: 16,000
出荷予定日:2026/06/10 当社出荷予定
17:00 までのオーダーで2026/06/10 当社出荷予定
MOQ:1,000
SPQ:1
| 購入数量 | 単価(JPY) |
|---|---|
| 1,000 - | ¥ 1,913.88 |




