650864-5
※画像は参考です。
詳細は製品仕様をご覧ください。
ドキュメント
リンク先
製品スペック
| China RoHS | Non-Compliant |
| Connector Type | Receptacle |
| Contact Current Rating | 3 A |
| Contact Gender | Female |
| Contact Material | Bronze |
| Contact Plating | Gold |
| Contact Resistance | 15 mΩ |
| Current Rating | 3 A |
| ELV | Non-Compliant |
| Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Gender | Receptacle |
| Height | 11.5062 mm |
| Housing Color | Grey |
| Housing Material | Polyester |
| Insulation Material | Glass |
| Insulation Resistance | 1 TΩ |
| Introduction Date | 1997-09-08 |
| Lead Free | Contains Lead |
| Lead Length | 4.826 mm |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 3 months ago) |
| Make First / Break Last | No |
| Max Current Rating | 3 A |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Max Voltage Rating (AC) | 250 V |
| Max Voltage Rating (DC) | 250 V |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Mount | Through Hole |
| Number of Columns | 16 |
| Number of Contacts | 32 |
| Number of Pins | 32 |
| Number of Ports | 1 |
| Number of Positions | 32 |
| Number of Power Positions | 32 |
| Number of Rows | 2 |
| Number of Signal Positions | 32 |
| Operating Force | 945.2 mN |
| Operating Supply Voltage | 250 V |
| Packaging | Bulk |
| PCB Mounting Orientation | Vertical |
| PCB Thickness | 1.5748 mm |
| Pitch | 2.54 mm |
| Plating Thickness | 759.968 nm |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No |
| Row Spacing | 2.54 mm |
| Sealable | No |
| Shielding | Unshielded |
| Tail Length | 4.826 mm |
| Terminal Pitch | 2.54 mm |
| Termination | Press-Fit |
| Termination Post Length | 4.83 mm |
| Underplate Material | Nickel |
| Width | 8.0518 mm |
・商品説明の情報は、製品の概要を確認する目的で便宜的に提供しています。
・該当する正式情報は、メーカー発行のデータシート等をご参照ください。
在庫数: 223
出荷予定日:2026/06/10 当社出荷予定
17:00 までのオーダーで2026/06/10 当社出荷予定
MOQ:100
SPQ:1
| 購入数量 | 単価(JPY) |
|---|---|
| 100 - | ¥ 16,994.46 |




