6469179-1
※画像は参考です。
詳細は製品仕様をご覧ください。
ドキュメント
リンク先
製品スペック
| China RoHS | Compliant |
| Contact Current Rating | 700 mA |
| Contact Gender | Female |
| Contact Material | Copper |
| Contact Plating | Tin |
| Current Rating | 700 mA |
| Depth | 24.4 mm |
| Dielectric Material | Liquid Crystal Polymer |
| Housing Material | Polyester |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 1 week ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 1 week ago) |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -65 °C |
| Number of Pins | 90 |
| Number of Ports | 1 |
| Number of Positions | 90 |
| Number of Rows | 6 |
| Orientation | Right Angle |
| Pitch | 2.5 mm |
| REACH SVHC | Yes |
| Shielding | Unshielded |
| Terminal Pitch | 2.5 mm |
| Termination | Press-Fit |
・商品説明の情報は、製品の概要を確認する目的で便宜的に提供しています。
・該当する正式情報は、メーカー発行のデータシート等をご参照ください。
在庫数: 160
出荷予定日:2026/06/10 当社出荷予定
17:00 までのオーダーで2026/06/10 当社出荷予定
MOQ:100
SPQ:1
| 購入数量 | 単価(JPY) |
|---|---|
| 100 - | ¥ 119,203.65 |




