646347-1
コアスタッフ型番:st72670205
RoHSステイタス:RoHS
在庫タイプ:品質保証
仕入先ランク:B-1
※画像は参考です。
詳細は製品仕様をご覧ください。
ドキュメント
リンク先
製品スペック
| China RoHS | Non-Compliant |
| Circuit Application | Signal |
| Connector Type | Connector, Pin, Plug |
| Contact Current Rating | 1.5 A |
| Contact Gender | Male |
| Contact Plating | Gold |
| Contact Resistance | 50 mΩ |
| Current Rating | 1.5 A |
| ELV | Non-Compliant |
| Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Gender | Male |
| Housing Color | Grey |
| Housing Material | Polyester |
| Insulation Resistance | 1 GΩ |
| Introduction Date | 2019-08-24 |
| Lead Pitch | 2 mm |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 3 months ago) |
| Make First / Break Last | No |
| Max Current Rating | 1.5 A |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Max Voltage Rating (AC) | 750 V |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Mount | Through Hole |
| Number of Columns | 25 |
| Number of Contacts | 200 |
| Number of Pins | 200 |
| Number of Ports | 1 |
| Number of Positions | 200 |
| Number of Rows | 8 |
| Operating Force | 778.4 mN |
| Orientation | Straight, Vertical |
| PCB Mounting Orientation | Vertical |
| Pitch | 2 mm |
| Plating | Gold |
| Plating Thickness | 762 nm |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No |
| Row Spacing | 2.0066 mm |
| Sealable | No |
| Shielding | No |
| Terminal Pitch | 2 mm |
| Termination | Press-Fit |
| Voltage Rating | 750 V |
・商品説明の情報は、製品の概要を確認する目的で便宜的に提供しています。
・該当する正式情報は、メーカー発行のデータシート等をご参照ください。
在庫数: 8
出荷予定日:2026/06/10 当社出荷予定
17:00 までのオーダーで2026/06/10 当社出荷予定
MOQ:8
SPQ:1
| 購入数量 | 単価(JPY) |
|---|---|
| 8 - 79 | ¥ 74,022.77 |
| 80 - | ¥ 73,922.43 |




