製品スペック
| Connector Type | Header, Pin, Plug |
| Contact Current Rating | 500 mA |
| Contact Finish Thickness - Mating | 299.974 nm |
| Contact Plating | Gold |
| Contact Style | Pin |
| ELV | Compliant |
| Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Gender | Male |
| Height | 6.75 mm |
| Housing Color | Black |
| Housing Material | Polymer |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 2 weeks ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 2 weeks ago) |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Mount | Surface Mount |
| Number of Contacts | 80 |
| Number of Positions | 80 |
| Number of Rows | 2 |
| Operating Supply Voltage | 10 V |
| Orientation | Vertical |
| PCB Mounting Orientation | Vertical |
| PCB Mount Retention | With |
| Pitch | 584.2 µm |
| Plating | Gold |
| Plating Thickness | 300 nm |
| Preloaded | Yes |
| Radiation Hardening | No |
| Row Spacing | 2.8 mm |
| Stackable | Yes |
| Termination | SMD/SMT |
・商品説明の情報は、製品の概要を確認する目的で便宜的に提供しています。
・該当する正式情報は、メーカー発行のデータシート等をご参照ください。
在庫数: 38
出荷予定日:2026/06/01 当社出荷予定
12:00 までのオーダーで2026/06/01 当社出荷予定
MOQ:1
SPQ:1
| 購入数量 | 単価(JPY) |
|---|---|
| 1 - 4 | ¥ 673.34 |
| 5 - 9 | ¥ 516 |
| 10 - 29 | ¥ 418.32 |
| 30 - 49 | ¥ 353.2 |
| 50 - 99 | ¥ 340.18 |
| 100 - 199 | ¥ 330.41 |
| 200 - 299 | ¥ 325.52 |
| 300 - | ¥ 323.9 |




