60888-2
コアスタッフ型番:st72421908
RoHSステイタス:RoHS
在庫タイプ:品質保証
仕入先ランク:B-1
※画像は参考です。
詳細は製品仕様をご覧ください。
ドキュメント
リンク先
製品スペック
| China RoHS | Compliant |
| Connector Type | Connector, Signal |
| Contact Gender | Female |
| Contact Material | Bronze |
| Contact Plating | Tin |
| Depth | 2.67 mm |
| ELV | Compliant |
| Hole Diameter | 3.18 mm |
| Insulated Wire Support | Yes |
| Insulation | Non-Insulated |
| Insulation Diameter | 1.65 mm |
| Introduction Date | 1997-09-05 |
| Lead Free | Not Applicable |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 1 week ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 1 week ago) |
| Material | Bronze |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Mount | Cable |
| Orientation | Straight |
| Packaging | Box |
| Plating | Gold |
| Plating Thickness | 76 µm |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | Yes |
| Shielding | Unshielded |
| Terminal Material | Bronze |
| Underplate Material | Nickel |
| Wire/Cable Gauge | 22 AWG |
・商品説明の情報は、製品の概要を確認する目的で便宜的に提供しています。
・該当する正式情報は、メーカー発行のデータシート等をご参照ください。
在庫数: 15,194
出荷予定日:2026/06/10 当社出荷予定
17:00 までのオーダーで2026/06/10 当社出荷予定
MOQ:1,000
SPQ:1
| 購入数量 | 単価(JPY) |
|---|---|
| 1,000 - | ¥ 1,584.2 |




